Vodoléčba

Vodoléčba


Masáže vířivou vodní lázní

V rámci individuálního programu rehabilitace můžete absolvovat různé formy vodoléčby. Při hydroterapii se využívají fyzikální vlastnosti vody. Hydrostatický tlak a teplota jsou faktory, které mohou ovlivňovat organismus. Při kinezioterapii se využívá především izotermní (teplota vody shodná s teplotou kůže 34-35 °C) nebo mírně hypertermní lázeň.

Mezi základní typy hydroterapie patří vířivá koupel ve velkém bazénu s možností využití protiproudu, vířivka na horní a dolní končetiny a šlapací lázeň. V bazénu několikrát denně také probíhá cvičení pod vedením fyzioterapeuta. Pohyby ve vodě jsou při poruchách hybného systému snažší než na suchu.

Při masáži vířivou vodní lázní se využívá proudění vody způsobené pumpou. Působí blahodárně při posttraumatických stavech a dalších poruchách hybného systému. Střídání teplé a studené vody v rámci šlapací lázně mimo to také působí na posílení imunity.

Účinky vodoléčby jsou prokázány u pacientů s různými potížemi od vertebrogenních poruch až po její využití při rehabilitaci a reedukaci pohybu po úrazech a ortopedických operacích.

 

 

 

 

Dostupnost na pobočkách


 

Poliklinika Viniční


Celková vířivá koupel
Cvičení v bazénu
Vířivka na DKK
Vířivka na HKK
Vířivka na kotník
Šlapací lázeň

Konkrétní termín je nutno domluvit osobně na recepci.

Poliklinika Dobrovského


Vířivka na HKK
Vířivka na kotník
Šlapací lázeň

Konkrétní termín je nutno domluvit osobně na recepci.

Poliklinika Josefská


Služba není dostupná.