Tejpování

Tejpování


Tejpování je nemedikamentózní 24 hodinová terapeutická metoda, kterou poprvé uvedl do praxe chiropraktik a kinesiolog Dr. Kenzo Kase v 1973. Podporuje léčbu velkého počtu potíží pohybového systému a snižuje bolestivé vjemy. Široké spektrum využití zahrnuje hlavně svalové uvolnění přetížených svalů (včetně spasticity), podporu kloubní stability, léčbu lymfedému a bolesti. Příkladem může být koncept následné péče lymfedému (vedle manuální lymfodrenáže) po operaci rakoviny prsu. Tejpování je pevně spojen se sportovní medicínou, kde má hlavně preventivní a léčebný význam, aniž by byla omezena pohyblivost sportovce. Aplikace umožňuje zkrátit dobu rehabilitace a urychlit rekonvalescenci.

Tejpování využívá přirozených léčebných procesů těla, které aktivují neurocirkulační systém. Pokud je z jakýchkoliv důvodů sval postižen zánětem nebo je oteklý (hypertonus), prostor mezi kůží a svaly je komprimován a tím utlačuje průtok lymfy. Tento stav působí na nociceptory pod kůží. V postižené části těla je volný rozsah pohybu, Tejpování podporuje svaly (facilitační nebo inhibiční vliv), odstranění přetížení toku lymfy a žilní krve, urychlení toku arteriální krve, aktivuje endogenní analgetický systém a koriguje kloubní potíže.

Cílem této techniky je, aby byl zachován plný rozsah pohybu pro kůži, klouby a svaly a tím umožnit aktivovat léčebné mechanismy těla.

 

Působení tejpování

Různé aplikační techniky umožňují diferencované účinky působení. Nejčastější terapeutické cíle:

 • Zlepšení svalové funkce
  Podle umístění tejpování dochází cíleně k tonizaci svalu (pro posílení oslabeného svalu) nebo eutonizaci svalu (snížení napětí přetíženého svalu).
 • Podpora kloubní funkce
  Stimulací proprioreceptorů dosahujeme lepšího vnímání pohybu, ligamentózní technikou docílíme zlepšení a udržení pasivní stability kloubů.
 • Snížení bolestivých vjemů
  Aktivací endogenního analgetického systému a drážděním mechanoreceptorů je aktivován tělu vlastní systém tlumící bolest.
 • Aktivace lymfatického systému
  Při nadměrném hromadění lymfy zajišťuje tejpování snížení tlaku v postižené oblasti pro zlepšení lymfatického průtoku v mízních cévách.

Doporučení:
Před aplikací tejpování musí být kůže suchá, odmaštěná a oholená!!! 
Po nalepení tejpování se lze sprchovat, koupat se nejméně za 2 hodiny a sportovat po 45 minutách. 
Nedoporučuje se po dobu aplikace tejpování saunovat!!!

 

 

 

 

Dostupnost na pobočkách

 

Poliklinika Viniční


Rozvrh

Konkrétní termín je nutno domluvit
na tel: 533 306 376 nebo osobně na recepci.

 

Ceník

Tejpování 
(práce a materiál)
250 Kč
Malý tejp (50 cm) 50 Kč
Velký tejp (100 cm) 100 Kč

Poliklinika Dobrovského


Rozvrh

Konkrétní termín je nutno domluvit
na tel: 541 425 260 nebo osobně na recepci.

 

Ceník

Tejpování 
(práce a materiál)
250 Kč
Malý tejp (50 cm) 50 Kč
Velký tejp (100 cm) 100 Kč

Poliklinika Josefská


Rozvrh

Konkrétní termín je nutno domluvit
na tel: 542 216 203 , 734 591 484 nebo osobně na recepci.

 

Ceník

Tejpování 
(práce a materiál)
250 Kč
Malý tejp (50 cm) 50 Kč
Velký tejp (100 cm) 100 Kč