Terapimaster

Redcord


S-E-T koncept

S-E-T koncept je systematická aplikace Redcord systému za účelem terapie a prevence různých muskuloskeletálních poruch. Díky cvičení s Redcordem je možné postupně zlepšit jak svalovou sílu, tak stabilitu a senzomotorickou funkci.

Mnoho světových studií prokázalo dlouhodobé efektivní snížení bolesti, zlepšení funkce a s tím spojené zlepšení kvality života. Redcord je používán v rámci moderní rehabilitace v předních zemích Evropské Unie.

Během terapie S-E-T konceptu je mimo klasického kineziologického vyšetření klient cíleně vyšetřen fyzioterapeutem a je mu navržena progresivní léčba. Diagnóza zahrnuje testování svalové tolerance v otevřených a uzavřených řetězcích. Léčebný program pak představují prvky jako je relaxace, cvičení rozsahu pohybu, trakce, trénink svalů ovlivňujících lokální stabilitu, senzomotorická cvičení, terapie a trénink v otevřeném a uzavřeném kinetickém řetězci, nácvik dynamické stability a další.

Redcord představuje systém lan, která jsou nastavena dle aktuální tréninkové schopnosti klienta a jejich nastavení se během terapie postupně mění na základě podrobného kineziologického vyšetření.

Redcord lze doplnit o různé druhy popruhů a doplňků tak, aby terapie byla vždy adekvátní ke stavu a funkčním schopnostem klienta. Terapeut může v rámci posilovacího cvičení pomocí popruhů a umístění pacienta pod aparátem Redcord ovlivnit úroveň zátěže, směr pohybu i zatížení jednotlivých kloubů. Popruhy mohou terapeuti dosáhnout úplného odlehčení těla, nalézt relaxační či úlevovou pozici u bolestivých stavů.

Redcord má široké spetrum využití jak při terapii vertebropatů tak sportovců v oblasti prevence úrazů i léčby poúrazových stavů. Je možné ho zařadit do tréninku řady sportů (lyžování, fotbal, hokej, atletika, kick box, judo, házená, plavání…). Využití tohoto přístroje je možné nejen u dospělých, ale i u dětí a seniorů jak v rámci individuální tak skupinové terapie.

Navíc se ukazuje, že terapie dle S-E-T koncept má dlouhotrvající účinky především při terapii bolestí zad, sportovních úrazů i neurologických poruch. Rehabilitace pomocí Terapimasteru představuje moderní formucvičení na přístrojích. Nabízíme Vám kvalitní cvičení pod vedením fyzioterapeuta s použitím této bezkonkurenční novinky v oblasti rehabilitace nyní poprvé v Brně.

 

 

 

 

Dostupnost na pobočkách


 

Poliklinika Viniční


Konkrétní termín je nutno domluvit osobně na recepci.

Poliklinika Dobrovského


Rozvrh

Konkrétní termín je nutno domluvit
na tel: 541 425 260 nebo osobně na recepci.

Poliklinika Josefská


Služba není dostupná.