Cvičení na míčích

Cvičení na míčích


Cvičení s velkým míčem představuje zábavnou formu skupinového cvičení, kde se jako pomůcky využívají velké míče. Po té, co se pacienti naučí optimální sed na míči, se postupně přidávají složitější balanční prvky. Labilní plocha ve styku s cvičícím umožňuje posun míče, tím vzikající labilitu a vyvolání automatických rovnovážných reakcí. Pružnost míče tlumí případné nárazy, které by se mohly na cvičící osobu přenášet. Při cvičení dochází nezávisle na naší vůli ke korekcím hybného nastavení pohybových segmentů. Míč se také využívá v dalších polohách jako je leh na zádech, na břiše či ve stoji.

Je nutné vybrat správnou velikost míče. Při pohupování v sedu na míči by nemělo docházet k posunu úrovně kyčlí níž než na úroveň kolen.

V případě potřeby při výběru pomáhá klientovi fyzioterapeut. Výhodou míče je možnost jeho využití v domácím prostředí při autoterapii pro všechny věkové kategorie.

Cvičení se provádí v moderně zařízené tělocvičně pod vedením vysoce kvalifikovaných fyzioterapeutů. Cvičí se několikrát denně a proto se snažíme při tvorbě rozvrhu rehabilitačních procedur maximálně vyjít vstříc požadavkům klienta.

Cílem cvičení je zlepšit stabilizaci páteře a ovlivnit pohyblivost páteře a končetin. V kombinaci s dalšími procedurami důkladně rozepsanými lékařem na základě objektivního stavu pacienta cvičení s velkým míčem přispívá při léčbě vertebrogenních poruch, odstranění bolestí zad a kloubů.

 

 

 

 

Dostupnost na pobočkách


 

Poliklinika Viniční


Rozvrh cvičení

Konkrétní termín je nutno domluvit osobně na recepci.

Poliklinika Dobrovského


Rozvrh cvičení

Konkrétní termín je nutno domluvit osobně na recepci.

Poliklinika Josefská


Rozvrh cvičení

Konkrétní termín je nutno domluvit osobně na recepci. Dostupné v rámci individuálního cvičení.