Pilates

Pilates


Vytvarování postavy, zlepšení oběhového systému a imunity, rozvoj koordinace, síly a rovnováhy. To vše a ještě mnohem více vám může přinést cvičení pilates. Vyzkoušejte jej v jednom z našich center v Brně!

 

Jak vzniklo pilates?

Toto cvičení vyvinul Joseph Hubertus Pilates před více než 100 lety s cílem vytvořit komplexní cvičební metodu pro rozvoj těla i mysli dle tradic starých kultur. Ačkoli byla metoda pilates původně vyvinuta především pro tanečníky a atlety, stala se nejpopulárnější cvičební metodou 90. let.

Okruh vyznavačů pilates se celosvětově rozšířil nejen o zpěváky, fyzioterapeuty a rehabilitační pracovníky, ale v poslední době také v oblasti fitness.

Účelem pilates je posílení centra – jádra tělatzv. „Gürtel“, nebo „Power house“. Pilates vypracovává dlouhé, štíhlé svaly. S důrazem na správné dýchání okysličuje svaly a podporuje cirkulaci krve. Pilates nevyčerpává, ale dodává energii.

  • Cvičení pilates dále rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání.
  • Propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo svaly jako základ správného držení těla.
  • Vede ke zvýšení ohebnosti, k řízení tělesného uvědomění, správnému dýchání, redukci stresů, zvýšení spánkové činnosti.
  • Výsledkem je silné ohebné tělo s prodlouženými svaly a harmonická osobnost.

 

Jak probíhá cvičení pilates?

Metoda pilates nepoužívá nespočetná opakování až do únavy svalů. Naopak vytváří podpůrný systém pomocí pozvolného vypracovávání jednotlivých svalových skupin s cílem dosažení harmonického celku.

Pohybové sekvence jsou v každém programu promyšleně navrženy tak, aby odbourávaly špatné návyky a nenásilnou formou posilovaly celé tělo a jeho držení.

Cvičení pilates můžete vyzkoušet v Centru léčebné rehabilitace MUDr. A. Koukal.

 

 

 

 

Dostupnost na pobočkách


 

Poliklinika Viniční


Služba není dostupná

Poliklinika Dobrovského


Rozvrh cvičení

Úterý 16:00 – 17:00
  17:00 – 18:00
Středa 16:30 – 17:30
 

Konkrétní termín je nutno domluvit
na tel: 541 425 260 nebo osobně na recepci.

Ceník

1 lekce                120 Kč

Poliklinika Josefská


Služba není dostupná