Lymfatická masáž DK

Lymfatická masáž DK


Jedná se o speciální techniku, která aktivuje mízu v mízním systému a to jak na povrchu, tak v hloubce. Dále uvolňuje lymfatický systém a umožňuje odtok lymfy. Celkově posiluje imunitu, zlepšuje elasticitu kůže, podporuje hubnutí. Pomocí lymfodrenáží je možné léčit otoky, popřípadě může jít i o jejich prevenci a to hlavně u žen nad 35 let.

 

Jaký je rozdíl mezi lymfodrenáží a klasickou masáží?

Lymfodrenáž musí být příjemná, nesmí bolet, kůže nesmí být prokrvená (začervenalá), každý hmat se provádí v sekundových intervalech.

Lymfatická masáž se dá provádět nejen na určitých částech těla, ale i na celém těle. Pro dlouhodobý účinek je třeba ji absolvovat minimálně jednou týdně a to po deseti drenážích, pro lepší účinek pak dvakrát až třikrát týdně po deseti drenážích. Během celé doby je vhodné dodržovat pitný režim tzn. vypít minimálně dva litry tekutin denně.

Technika je prováděna na sucho bez použití olejů a působí především na povrchové vrstvy kůže a podkoží, provádí se krouživými pohyby.

Terapeut musí dodržovat posloupnost manuální lymfodrenáže. Vždy je třeba nejprve provést bazální ošetření krku zepředu.

Kontraindikace:

  • akutní žilní onemocnění
  • akutní horečnaté stavy
  • při nádorovém onemocnění, dosud neléčené nebo nedoléčené maligní onemocnění
  • křečové žíly
  • po operaci srdci (bypass)

 

Jak již bylo na začátku naznačeno, tajemství masáže spočívá v obnovení oběhu lymfy, jejímž úkolem je odvádět z těla toxické látky. Při zpomalené činnosti totiž dochází k ukládání zbytků látkové výměny. Negativním následkem jsou pak například již zmíněné otoky. Při masáži se díky vyvinutém tlaku daří lymfu opět obnovit, následkem čeho dojde k odplavení škodlivých látek z těla ven.

Centrum léčebné rehabilitace pro vás připravilo lymfodrenážní masáž v délce 90 minut, ve které proběhne bazální (základní) ošetření krku a masáž dolních končetin.

 

 

 

 

Dostupnost na pobočkách


 

Poliklinika Viniční


Rozvrh masáží

Pondělí, úterý, čtvrtek 15:00 – 19:00
 

Konkrétní termín je nutno domluvit
na tel: 533 306 376 nebo osobně na recepci.

Ceník

Lymfatická masáž DK               
(90 min)
850 Kč

Poliklinika Dobrovského


Služba není dostupná.

Poliklinika Josefská


Rozvrh masáží

Středa 15:30 – 19:00
Čtvrtek 12:00 – 14:30
 

Konkrétní termín je nutno domluvit
na tel: 542 216 203 , 734 591 484 nebo osobně na recepci.

Ceník

Lymfatická masáž DK               
(90 min)
850 Kč